Morska sobota, czyli wakacje zaczynają się na dobre!

Wczorajszy dzień (22.06.2019) był przez dużą część narodu dniem wyczekanym i upragnionym! Początek wakacji! Choć formalnie zaczęły się one już kilka dni temu, to jednak w tę sobotę tak naprawdę można było to wspaniałe święto z pełną fetą obchodzić. Tako i ja obeszłam, a że było pięknie, słonecznie i morsko, to zapraszam na relację zdjęciową!

Dziś będzie mało gadania, a dużo zdjęć. Sobotni poranek rozpoczęłam od spaceru do portu, podziwiając różne jednostki pływające, które tylko czekały by tego dnia wyruszyć w rejs.

Po tym krótkim, ale jakże przyjemnym spacerze sama zdecydowałam się gdzieś popłynać, no i padło na piracki statek Dragon. Dragon oferuje sympatyczny, 50 minutowy rejs po porcie gdyńskim. Rejs taki kosztuje 35zł (25zł bilet ulgowy) i w sezonie odbywa się kilka razy dziennie. Kiedy statek stoi zacumowany można też za 2zł go po prostu zwiedzić, albo iść zjeść na nim bardzo smaczny obiad. Oczywiście najlepiej rybę, jak to na morzu.

Po zejściu na ląd jeszcze trochę pospacerowałam, po czym wróciłam do domu aby odpocząć. Późnym wieczorem bowiem wybierałam się zobaczyć kolejną niezwykłą atrakcję – III Nocną Paradę Żeglarską. Podczas tego wydarzenia, które zaczynało się około 21:30, kilkadziesiąt mniejszych i większych żaglowców płynie razem w szyku z Gdyni Orłowo w stronę Portu Gdynia i zatrzymuje się na wysokości plaży miejskiej. Żaglowce podczas swojej parady są dodatkowo oświetlone, aby lepiej było je widać, a w finale wiele z nich wystrzeliwuje w powietrze race. Bardzo ciekawe i niezwykłe widowisko, które ściągnęło na plażę i bulwar ogromne tłumy mieszkańców i turystów.

A Wam jak mija ten pierwszy weekend wakacji? Opowiadajcie!

 

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required