Sylwester w Krakowie i dlaczego warto korzystać z AirBnb.com

Bardzo się cieszę, że pojawiające się od niedawna na blogu tematy dotyczące psychologii, motywacji i samorozwoju cieszą się tak dużym Waszym zainteresowaniem! Najnowsza notka o postanowieniach noworocznych (klik) przebojem wdarła się w statystykach bloga na drugie miejsce wśród najczęściej czytanych notek. Bardzo mnie to cieszy i na pewno możecie w przyszłości liczyć na coraz więcej wpisów poruszających tematykę „około-psychologiczną”. Dzisiaj jednak chciałabym powrócić trochę do tematów turystycznych. Otóż jak już wspominałam na fanpage’u bloga na Facebooku przełom roku spędziłam wraz z przyjaciółmi w pięknym Krakowie. Z tej okazji dziś zobaczycie tutaj dużo więcej zdjęć niż tekstu (nareszcie prawda?) oraz opowiem trochę o zaletach szukania noclegu poprzez portal AirBnb i co zrobić, żeby dostać tam zniżkę 85zł. Zaczynamy!

fot. nataliana.pl
Kraków jest miastem pięknym i fascynującym o każdej porze roku. Wielu uważa, że to najpiękniejsze miasto w całym naszym kraju. Dlatego też warto tu przyjechać niezależnie od pogody i od tego ile czasu możemy tu spędzić. My postanowiliśmy spędzić w Krakowie 4 dni z sylwestrem pośrodku i była to zdecydowanie decyzja trafiona. Kraków w okresie poświątecznym ma szczególnie niezwykła atmosferę. Świąteczne dekoracje, podświetlone zabytki, ciemność dominująca przez większość dnia oraz wspaniały targ bożonarodzeniowy na Rynku Głównym wprowadzają turystę w szczególny nastrój odświętności. Także północ w Sylwestra ma swój urok, tłumy ludzi zebrane w jednym miejscu by powitać Nowy Rok przy akompaniamencie muzyki i świateł robią wrażanie. Przyznam, że ja nie przepadam za tłumem i to była dla mnie kolejna okazja do utwierdzenia się w tym przekonaniu, jednak przyznać trzeba, że wrażenie bycia częścią czegoś większego może przyprawić o zawrót głowy. 
fot.nataliana.pl
fot. nataliana.pl

fot. nataliana.pl

fot. nataliana.pl
Mimo panującego podczas naszego wyjazdu mrozu udało nam się też zwiedzić trochę Kraków, przede wszystkim centrum i Kazimierz, oraz – co bardzo dla mnie ważne – gościć się w lokalnych restauracjach. Chińskie pierożki Baozi, pyszne orientalne zupy czy super wypasione zapiekanki skuszą niejednego łasucha! Nasz wyjazd był tak udany w dużej mierze dzięki miejscu w którym spaliśmy. Otóż wynajęliśmy mieszkanie u gospodarza Bella Vita (serdecznie dziękujemy!) za pośrednictwem rewelacyjnego portalu AirBnb. Nasze mieszkanie było bardzo nowoczesne, czyste, świetnie zlokalizowane i co najbardziej nas urzekło – niczego w nim nie brakowało. Obojętnie czy potrzebujesz odżywki do włosów, korkociągu, łyżki do butów czy zmywacza do paznokci – wszystko to czekało na nas w świetnie urządzonym i wygodnym mieszkaniu. Co więcej, cena wynajmu była jak na Kraków o tej porze roku bardziej niż atrakcyjna. Czym więc jest AirBnb? Jest to fantastyczny portal pozwalający rezerwować miejsca noclegowe na całym świecie u prywatnych (lub coraz częściej nieco bardziej przedsiębiorczych) gospodarzy. Jeżeli masz możliwość i ochotę możesz także sam stać się gospodarzem i zarabiać na tym spore pieniądze. Wynajmować można całe domy i mieszkania, ale także tylko pokoje oraz pojedyncze miejsca – od wyboru do koloru. Chcesz spać na łodzi albo w starym wiatraku? Marzysz o jamie jak z Tolkiena albo skalnym apartamencie na pustyniach Kaliforni? Nie ma problemu – wymyśl miejsce a na pewno znajdziesz je na AirBnb. Oczywiście to są tylko najbardziej nietypowe możliwości – jeżeli w zupełności wystarcza Ci klasyczny nocleg, jest ich tutaj multum. Portal ten ma tę przewagę nad tradycyjnymi hotelami, że wybór jest wręcz nieograniczony. Możemy czuć się jak we własnym mieszkaniu, lub dzielić dom z gospodarzem ciesząc się z poznania nowych osób i kultur. Nasze mieszkanie w Krakowie było perfekcyjnym, niewielkim apartamentem, gdzie wszystko było tak zorganizowane, że byliśmy w pełni niezależni. W czerwcu natomiast, podczas podróży do Norwegii wynajmowałam dom u pani z trójką dzieci (dom oferował fantastyczne widoki i lokalizację, ah!). Chociaż gospodarze byli bardzo dyskretni i zwykle w ogóle nie zauważaliśmy ich obecności, to jednak ciekawym doświadczeniem było poznać rodzinę mieszkającą na zboczu magicznego fiordu. 
No dobrze obiecałam na początku, że będzie można zdobyć zniżkę na rezerwację noclegu w AirBnb. Otóż zasada jest bardzo prosta – jeżeli zarejestrujecie się na portalu klikając w którykolwiek link do niego w tej notce, to przy swojej pierwszej rezerwacji otrzymacie rzeczoną zniżkę. Tak po prostu, nic więcej, żadnych haczyków, małego druku, czy ukrytych kosztów. Jako, że jest to link afiliacyjny, to i ja dzięki Waszej rezerwacji otrzymam zniżkę na moje podróże (dzięki czemu będę mogła częściej podróżować i publikować więcej turystycznych notek dla Was!). Dziękuję więc każdemu, kto się na to zdecyduje! Co więcej, kiedy już się zarejestrujecie, to i Wy od razu możecie zacząć zarabiać – oczywiście możecie zostać gospodarzem, ale możecie także polecać portal tak jak ja robię to tutaj i dostawać swoje dalsze zniżki na podróże. Brzmi świetnie prawda? Tak czy siak AirBnb to rewelacyjny i innowacyjny portal dla wszystkich miłośników podróży bliskich i dalekich, warto tam zajrzeć chociażby po to, by obejrzeć te wszystkie niezwykle miejsca na świecie gdzie można spać. Przyjemnego wyszukiwania i podróży!
fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

fot.nataliana.pl

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required