Inspirujące filmy do oglądania w Święta

Ho ho ho, jak się macie w ten świąteczny czas? Brzuszki wypchane pierniczkami, uszkami, barszczykiem, rybkami i innymi pysznościami? Mam nadzieję, że ten czas mija wam przyjemnie i tak jak sobie wymarzyliście, że znajdujecie czas dla najbliższych i dla siebie. To bardzo ważne, by po całym roku pełnym energii, pracy i spełniania zobowiązań i marzeń, wziąć chwilę oddechu i przez te kilka dni w roku nieco zwolnić. Staram się to zrobić i ja. Nie byłabym jednak sobą leżąc leniwie rozparta przed telewizorem. Nie, żeby było w tym coś złego, o nie, to bardzo potrzebne i przyjemne zajęcie – od czasu do czasu oczywiście. Ja jednak zwykle wolę łączyć przyjemne z pożytecznym i do tego zachęcam także was. Dlatego dzisiejsza, świątecznie leniwa notka jest zbiorem kilku krótkich video, które przedstawiają inspirujących ludzi mówiących o swoich pasjach. Prawdziwe źródło ogromnej inspiracji. Nie trzeba nic robić – wystarczy kliknąć PLAY. Skusisz się? 

fot. Pixabay.com
Wybór poniższych filmów jest zupełnie subiektywny i jego rolą jest jedynie zainspirować Was do dalszych poszukiwań – baza ciekawych filmów na Youtube czy z serii konferencji TED jest wręcz nieograniczona. Dodatkowym atutem jest fakt, że filmy te są tylko po angielsku – to dobra okazja do niezbyt męczącej nauki tego języka. Zaczynamy!
1. Na dobry początek wystąpienie z konferencji TED, które mnie osobiście bardzo ostatnio poruszyło i wywołało ogromną potrzebę działania. Kiedy słuchamy opowieści Adama Brauna, to aż chce się coś zrobić, zacząć działać, zmieniać świat, zaczynając choćby od własnego podwórka. Załozyciel fundacji „Pencils of Promise” udowadnia swoją historią jak niewiele potrzeba by zmienić swoje, a zarazem innych życie. Myślę, że to video to dobry start w nowy rok.

2. Alan Watts to wspaniały mówca motywacyjny, filozof, psycholog, wszystko w jednym. Jego fantastyczne mowy słucha się jak medytację. Poniżej krótki film, trwający tylko 3 minuty 38 sekund. Słuchajcie uważnie, bo to mogą być jedne z ważniejszych w waszym życiu chwil. Dla mnie na pewno zawsze będą. 
3. Miliarder i chyba największy szaleniec jaki chodzi obecnie po świecie. Ale hej, przecież to szaleńcy budują przyszłość, prawda? Elon Musk jest Ironmanem prawdziwego życia, buduje rakiety i samochody przyszłości. Przy okazji pracuje też nad posłaniem ludzi na Marsa celem założenia tam kolonii. Może warto posłuchać co ten niezwykły człowiek ma do powiedzenia w kwestii tworzenia przyszłości, bo są duże szanse, że to od niego ta przyszłość w sporym stopniu może zależeć. Na samym początku poniższego wywiadu Elon mówi bardzo ciekawą rzecz, która wyjątkowo mi się spodobała – żeby zmieniać świat nie musisz robić czegoś absolutnie spektakularnego. Wszystko co sprawia choćby najmniejszą radość lub dobro jest warte powtarzania. 
4. Richard Branson jest zdecydowanie moim biznesowym ulubieńcem. Pogodny facet, który odniósł niesamowity sukces, a przy tym został zwykłym, zabawnym, normalnym gościem, który ma ogromnie dużo frajdy z tego co robi i chce żebyście wy też mieli. Jednocześnie jest jednym z największych dowodów, że szkoła i wykształcenie to nie wszystko – jako dyslektyk z bardzo dużymi problemami w nauce nie był pupilkiem nauczycieli. To jednak go nie powstrzymało i teraz wszystkim powtarza – „po prostu spróbuj”!

5. Każdy uważny czytelnik tego bloga na pewno zdążył się już zorientować, że jestem wielką fanką konferencji w formacie TED. Od takiej mowy zaczęliśmy to zestawienie, będzie więc piękną klamrą to zestawienie mową TED zamknąć. I to nie byle jaką mową – występienie Amy Cuddy traktujące o znaczeniu mowy ciała stało się jednym z najpopularniejszych „TED talks” wszechczasów. I nie bez przyczyny. To po prostu trzeba zobaczyć, przy okazji gwarantuję całkiem niezłą zabawę. 

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required