Wrocław nowocześnie, czyli dużo radości dla miłośnika współczesnej architektury i betonu.

Wrocław jest zdecydowanie jednym z miast w Polsce, w których najwięcej
się dzieje jeśli chodzi o nowe inwestycje i projekty architektoniczne.
Przy okazji realizowane budynki są w znakomitej większości bardzo
ciekawe, czasem kontrowersyjne, ale niewątpliwie oryginalne, często
piękne (na swój nowoczesny sposób) i cieszą oko każdego miłośnika
współczesnej architektury. Dziś cały dzień pogoda nie rozpieszcza, od
jakiegoś czasu pada deszcz więc i sił na rozpisywanie się niewiele,
dlatego od razu zapraszam do oglądania zdjęć. Tym razem będzie ich sporo, zapraszam! 

Oczywiście to co tutaj pokazuję to tylko niewielka część tego, co w ostatnich latach wybudowane zostało we Wrocławiu – serdecznie zapraszam do skorzystania z takich biletów do Wrocławia i przekonania się samemu. A o tym jak tanio można dojechać tam z Bydgoszczy pisałam w notce o tym, jak pojechałam do Wrocławia za 4zł. Jednym z nowych budynków jest też oczywiście wieżowiec SkyTower, któremu z kolei poświęciłam poprzednią notkę

Aaa i nie zapomnij zapisać się do newslettera
jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś! Dzięki za odwiedziny i wpadaj częściej 🙂

Teatr Capitol – świetna bryła i dobre materiały, ciekawe zagospodarowanie wnętrza. Zdecydowanie coś „innego”. Teatr ten mieści się w budynku z 1929 roku, natomiast w latach 2011-2013 został gruntowanie przebudowany, w pewnym sensie „opakowany”.. Moim zdaniem wyszło to budynkowi na dobre.

Dużo architektonicznie dobrego i ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie na Politechnice Wrocławskiej. Powstało kilka nowych budynków, obok których trudno przejść obojętnie. Na powyższym zdjęciu widać Międzyuczelniane Centrum Dydaktyczno-Technologiczne TECHNOPOLIS. Czarny i czerwony to jedno z moich ulubionych połączeń kolorystycznych w architekturze, rzadko niestety stosowane. Plus za odwagę!

A tego „pana” znają chyba wszyscy. Popularny „serowiec” ma tylu wrogów co i zwolenników, ale na pewno nie można temu budynkowi zarzucić, że jest nudny. Zintegrowane Centrum Studenckie przyciąga wzrok oryginalnym rozkładem okien, a także ich kształtem. Następnym razem koniecznie muszę wejść do środka!

Nieopodal „Serowca” znajduje się stacja Polinki – kolejki linowej pozwalającej dostać się z jednego brzegu Odry na drugi, dzięki czemu studenci politechniki mogą szybciej przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi budynkami uczelni. Czy muszę dodawać, że i kosztowna budowa kolejki budziła kontrowersje? Tak czy owak polecam – widoki i „podróż” warte przeżycia.

Przenosimy się na chwilę do centrum – oto biurowiec Silver Center. Bardzo ciekawa realizacja sąsiadująca z Dworcem Głównym. Oddanie do użytku lada moment!

Na koniec coś dla miłośników piłki nożnej – stadion wrocławski, wybudowany oczywiście z okazji Euro 2012. Z daleka wygląda jak bardzo delikatny lampion jakie tworzyło się w szkole podstawowej na jesień. Również na kolejną wizytę zostawiłam sobie zwiedzenie go „w środku”. Podobno są dni kiedy można to zrobić zupełnie za darmo!

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required