Tirolintie 2

Tym razem opowiem wam o praktycznych (lub mniej praktycznych) aspektach mieszkania tu gdzie mieszkam. Adres pod jakim mieszkam to wymienione w tytule Tirolintie 2, a moja „dzielnia” to Alppila 😉 Tirolintie 2 ma dwa bloki – A i B, które oddalone są od siebie o kilka kroków. I całe szczęście, bo mieszkańcy bloku A (tzn. np. ja) muszą chodzić robić pranie do bloku B. W każdym z bloków znajduje się kilka udogodnień dla mieszkańców, które teraz wam zaprezentuję.
Na dobry początek zajmijmy się budynkiem B, w którym to można w dowolnym czasie nieodpłatnie korzystać z siłowni. Nie jest to miejsce szczególnie piękne, ale przecież nie o wrażenia wizualne tu chodzi 🙂 Niestety większość urządzeń nadaje się raczej dla mężczyzn. 

 Baaaaardzo ważnym miejscem w budynku B jest pralnia z suszarnią. Pierwsze 3 maszyny na zdjęciu to pralki, ostatnia po prawej to suszarka. Wszystkie te urządzenia trzeba sobie zarezerwować korzystając ze strony internetowej dla mieszkańców. Można z wyprzedzeniem wybrać w jakim dniu i o jakiej godzinie chce się korzystać z których konkretnie maszyn. bardzo to pomocne i praktyczne – nie zdarza się, by ktoś zajął pralkę, której nie zarezerwował.

 Druga bardzo ważna rzecz – w każdym razie dla mnie – to sauna 😀 W budynku B znajduje się niedawno oddana do użytku nowa sauna z pomieszczeniem do odpoczynku a nawet małą kuchnią 😉

Przejdźmy teraz do mojego budynku, czyli tego oznaczonego literą A. Poza milionem parkingów rowerowych znajdujących się przed blokami można tez schować rower do składowiska rowerów. Jest to użyteczne jeśli nie zamierzasz korzystać z roweru przez dłuższy czas albo masz drogi rower i wolisz go schować w środku 😉 Zimą można tu tez składować narty i inne tego typu.

 Mamy też coś na kształt piwnicy. Są to drewniane boxy, trzeba mieć tylko swoją kłódkę i można korzystać!

Ale OCZYWIŚCIE i tutaj jest sauna 🙂 Nie ma pralni ale jest sauna – oto cała Finlandia 😉 Oczywiście to do tej sauny zwykle chodzę, zwłaszcza, że znajduje się tylko jedno piętro pod moim mieszkaniem – bardzo wygodnie 🙂 Saunę także można sobie zarezerwować za pośrednictwem wspomnianej przeze mnie wyżej strony. Rezerwować można sobie saunę na piątek. Pozostałe dni tygodnia dzielą się na dni dla kobiet, dla mężczyzn i mieszane. Jednak jeżeli ktoś się uprze, to może korzystać z sauny codziennie, ponieważ w sąsiednim budynku podział jest odwrotny. Jeśli w A jest dzień dla kobiet, to w B dla mężczyzn. Kocham ten Fiński porządek i zorganizowanie!!! A tu jeszcze fotka mojej sauny 🙂

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required