Ruska

Ruska to określenie na fińską jesień, zwłaszcza w Laponii. Ruska to wszystkie możliwe kolory liści – złoty, czerwony, brązowy, zielony i to wszystko naraz. Trochę jak złota polska jesień, no ale właśnie – u nas (w każdym razie z nazwy) jest tylko jeden kolor – zloty. Tutaj wygląda to naprawdę oszałamiająco niekiedy. Jako, że w Polsce jesień właśnie na dobre się zadomawia, a tutaj pomału się kończy postanowiłam was zabrać na wyprawę tropem Ruska w Oulu, w ścisłym centrum miasta.
Obszar po jakim będziemy się poruszać to okolice teatru Miejskiego i biblioteki, a także położonego zaraz obok nich osiedla Kiikeli. Poniżej mapka i panorama tych okolic.

Idziemy więc dalej – czas na kilka jesiennych ujęć teatru miejskiego i jego najbliższych okolic.

Osiedle Kiikeli położone jest w całości na niewielkiej wyspie, większość budynków ma ląd tylko z jednej strony – nie chcę nawet myśleć ile kosztuje tam przytulne małe mieszkanko 😉 Na zdjęciach widzimy wspomniane osiedle, a także budynki w jego najbliższym sąsiedztwie.

Teraz czas na główny punkt programu – RUSKA i inne krajobrazy! 🙂 Mam nadzieję, że kolory tutejszej jesieni spodobają się wam tak samo jak mi! Na dobry początek zdjęcie, które stawiam na głowie, jakoś wtedy dużo bardziej mi się podoba. Miłego oglądania!

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required