Na straganie w dzień targowy

Chciałam wam dzisiaj pokazać gwar miejskiego targu, niestety jak się okazało jest już za zimno i stragany nie są rozstawiane. Na szczęście jest jeszcze zabudowana Hala Targowa, którą warto zobaczyć, ale po kolei! Najpierw udałam się w okolice Ratusza, w końcu to jedno z ważniejszych miejsc w mieście więc takich zdjęć nigdy za wiele 🙂 Najpierw widok na przepływający w okolicy strumyk.

 A to już znany wam budynek Ratusza, chociaż tym razem z drugiej strony.

Przed Ratuszem (a właściwie może właściwiej byłoby powiedzieć ZA Ratuszem) znajduje się murek z niewielkimi rzeźbami. Niestety jeszcze nie udało mi się odkryć co te rzeźby symbolizują.

 Na przeciwko widzimy także bardzo ciekawy, stosunkowo stary budynek. Obecnie mieści się w nim centrum kultury VALVE. To tutaj odbywają się projekcje niszowych filmów czy seansów festiwalowych. W tym tygodniu jest tydzień Polski! Zobaczyć można takie filmy jak „Rysopis”, „Nóż w wodzie”, „Amator” czy „Senność”.

 Dwa kroki dalej i już znajdujemy się przy Informacji Turystycznej. Wybór ulotek informacyjnych jest oszałamiający i co ciekawe można tam znaleźć informacje i mapy nie tylko Oulu, ale praktycznie każdego miejsca w Finlandii!

A zatem jesteśmy u celu dzisiejszej przejażdżki – targ miejski. Najpierw należy się ukłonić Toripoliisi, czyli policjantowi z targu. Biedak jest na służbie dzień i noc!

 A oto i Hala Targowa, w tej chwili niemal już 120 letnia! Można tutaj kupić zupełnie wyjątkowe fińskie specjały i pamiątki 🙂

 Rękodzieło.

 Warzywa.

 Ryby.

 Trochę wspomnień na ścianach.

 Mięso i futro z renifera.

 Czapki, swetry, szaliki.

 Znajdziemy tu także kilka kawiarni i restauracji.

Przyjrzyjmy się teraz trochę dokładniej starym domom rybaków. Poniżej widzimy szyldy kawiarni, restauracji, naleśnikarni, sklepów z pamiątkami…

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required