Interdisciplinary Overall Party

Dziś stałam się prawdziwą fińską studentką 🙂 Jakim cudem? Tu jest taki zwyczaj, że każdy student należy do gildii odpowiedzialnej za jego kierunek kształcenia, każda zaś gildia ma swoje stroje „wyjściowe”, którymi są tutaj kombinezony 🙂 Kolor kombinezonu zależy od tego do jakiej gildii się należy łatwo więc po kolorze poznać co kto studiuje. Kombinezony, czyli overalls nosi się na różne studenckie imprezy a także na poczatku roku szkolnego na zajęcia. Dodatkowo bardzo ważnym elementem kombinezonu są przyszywki, które każdy zbiera (zamawia) na własna rękę – to ile i jakich i gdzie chcesz mieć przyszywek zależy tylko od ciebie. Jednocześnie przyszywki sporo tez mówią o tym jak długo studiujesz i czym się interesujesz.
A zatem do rzeczy – weszłam dziś w posiadanie mojego kombinezonu 🙂 Niestety jest niezupełnie w dobrym kolorze, bo jest czerwony as powinien być bordowy, ale ma logo naszej gildii na plecach więc może być. No i cena była przystępna bo tylko 5e,a normalnie jest to 30e ; )
Dzisiaj mieliśmy dzień otrzęsin – polega to mniej więcej na biegu na orientacje pomieszanym z zabawnymi konkurencjami znanymi z koloni jak żonglerka jajkami itp. Niestety po pierwszej konkurencji moja drożyna się poddała bo zaczęło lać i nie dało się kontynuować zabawy…Teraz natomiast wybieram się do miasta na wielkie coroczne Overall Party – tak, kto może ten będzie w kombinezonie 😀 Oto więc próbka tego jak prezentuje się w moim imprezowym stroju 😉 Mam już też 2 przyszywki – flagę Finlandii przywiozłam z Polski, druga zaś przyszywka to nagroda za udział w dzisiejszych otrzęsinach 🙂

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera

* indicates required